Premiery 2017/2018

organizator imprez: e-mail: info@teatrkalejdoskop.com, tel. 793 700 971
kierownik artystyczny: e-mail: biuro@teatrkalejdoskop.com, tel. 514 35 99 22

Premiery

NAJCENNIEJSZY PREZENT - premiera grudzień 2017

TREŚĆ: Pomocnik Świętego Mikołaja - wesoły, sprytny elf, wędruje przez zasypany śniegiem świat. Tam gdzie znajdzie grzeczne dzieci, ma postawić w oknie zapaloną świecę. W jednym z odwiedzanych domów spotyka Krasnala, który skarży się na swojego podopiecznego. Bałagan, kłótnie, awantury - choć wszyscy żyją tu w dostatku, brakuje im prawdziwych, ciepłych uczuć. W innej, biednej chacie, elf obserwuje zupełnie inną scenę - mała dziewczynka czekając na powrót Mamy, sprząta i pierze. W wolnej chwili pisze list do Świętego Mikołaja, w którym prosi o zdrowie dla rodziców i powrót taty z dalekiej podróży. W tym domu cała ekipa świętego Mikołaja zechce zostać dłużej.

PRAWDZIWY SKARB - premiera kwiecień 2018

PRAWDZIWY SKARB - premiera kwiecień 2018

TREŚĆ: Rodzice młodej szlachcianki załamują ręce nad jej złym zachowaniem. Dziewczyna jest niegrzeczna, nie potrafi zachować się przy stole, bardziej interesuje ją zabawa niż nauka. Niebawem do dworku mają przyjechać dwaj bracia – jeden z nich to sławny rycerz, drugi – istny bogacz, byłoby dobrze gdyby panienka poślubiła tego drugiego. Rozpoczyna się przyspieszona nauka manier. Adela początkowo opiera się ze wszystkich sił, jednak pierwsze spotkanie z inteligentnym i przystojnym rycerzem sprawia, że całkowicie zmienia swoje nastawienie. Gdy rycerz wyjeżdża walczyć za swój kraj, w konkury uderza drugi z braci. Adela jest jednak mocno przekonana, że dobro, poświęcenie i waleczność są więcej warte niż bogactwo.Ostatecznie bogacza poślubia pokojówka Adeli – prosta lecz uczciwa dziewczyna potrafi przekonać szlachcica, że należy pracować dla dobra rodzinnej ziemi.

Bajka wychowawcza, ucząca dobrych manier, nawiązująca również do wartości patriotycznych, której akcja toczy się w dawnej Polsce.

Bogata oprawa scenograficzna i muzyczna, stroje z epoki.