Teatr Kalejdoskop -przedstawienia dla dzieci o tematyce: basnie zimowe

organizator imprez: e-mail: info@teatrkalejdoskop.com, tel. 793 700 971
kierownik artystyczny: e-mail: biuro@teatrkalejdoskop.com, tel. 514 35 99 22

Baśnie zimowe

Na dworze Króla Mrozu

Na dworze Króla Mrozu

TREŚĆ: zimowa opowieść o młodej dziewczynie porwanej do krainy Wiecznego Zimna. Tutaj, na zamku groźnego Króla Mrozu ma zostać panią i panować jako Królowa Zima

NAJCENNIEJSZY PREZENT

NAJCENNIEJSZY PREZENT

TREŚĆ: Pomocnik Świętego Mikołaja – wesoły, sprytny elf, wędruje przez zasypany śniegiem świat. Tam gdzie znajdzie grzeczne dzieci, ma postawić w oknie zapaloną świecę. W jednym z odwiedzanych domów spotyka Krasnala, który skarży się na swojego podopiecznego. Bałagan, kłótnie, awantury - choć wszyscy żyją tu w dostatku, brakuje im prawdziwych, ciepłych uczuć. W innej, biednej chacie, elf obserwuje zupełnie inną scenę- mała dziewczynka czekając na powrót Mamy, sprząta i pierze. W wolnej chwili pisze list do Świętego Mikołaja, w którym prosi o zdrowie dla rodziców i powrót taty z dalekiej podroży. Swoją postawą potrafi przekonać nieznośnego Janka, że zmiana na lepsze przyniesie mu prawdziwą radość i szczęście.

Najjaśniejsza gwiazda

Najjaśniejsza gwiazda

TREŚĆ: Babcia Anula jak każda babcia, jest osobą, która w tajemnicy utrzymuje swoje kontakty z Krainą Baśni. Pewnego wieczora otzrymuje list od samej Królowej Zimy, która prosi ją o pomoc. Piękny pałac z lodu zamienia się w wodę i nikt nie może dociec przyczyny takiego stanu rzeczy.

Naszyjnik Królowej Zimy

Naszyjnik Królowej Zimy

TREŚĆ: Na doroczny bal do Królowej Zimy wybierają się wszyscy. Nawet aniołowie. Tylko psotnika Diabełka od lat nikt nie zaprasza na takie imprezy. Jak zawsze na początku zimy, Królowa założy swój magiczny naszyjnik i odprawi cudowny rytuał zimowy. Rzecz okaże się jednak niewykonalna.

Promień Słońca

Promień Słońca

TREŚĆ: Wysoko w górach, wśród śniegu i skał, Królowa Zima uwięziła Słoneczną Księżniczkę. Uratować ją może śmiałek, który wykaże się nie tylko odwagą, lecz i dobrym sercem, zrozumieniem dla innych i pełną bezinteresownością.

Świat  na wspak czyli dorosły chłopak

Świat na wspak czyli dorosły chłopak

TREŚĆ: Niezwykła historia Pawełka - niewdzięcznego syna i łobuza, który ma szansę zakosztować dorosłego życia. Za sprawą niezwykłej przemiany, jego Mama staje się niegrzeczną dziewczynką, a nasz bohater musi przejąć wszystkie domowe obowiązki.

Święty Mikołaj na urlopie

Święty Mikołaj na urlopie

Świętemu Mikołajowi też czasem należy się urlop. Zwłaszcza przed Wielkim Sezonem Prezentowym. Gdy przeczytał już wszystkie listy, złożył zamówienia i rozdzielił zadania wśród swych pomocników, nareszcie pakuje walizkę i wyrusza na wczasy.

Wędrówki Świętego Mikołaja

Wędrówki Świętego Mikołaja

TREŚĆ: Trudne jest życie Świętego Mikołaja. Zwłaszcza gdy wędrówkę wciąż utrudnia psotnik Diabełek. A to przestawia drogowskazy, a to chowa Świętemu wór z prezentami... Gdyby nie pomoc Zajączka i Królowej Zimy Mikołaj nie dotarł by do dzieci na czas.

Wielkie porwanie czyli Mikołaj i piraci

Wielkie porwanie czyli Mikołaj i piraci

TREŚĆ: Święty Mikołaj, jak co roku, ma poważne problemy z wyruszeniem w drogę. Krasnoludki nie nadążają z pakowaniem prezentów, renifery ulegają różnych wypadkom i chorobom, a Krasnal Hałabała zamiast pomóc - wprowadza jedynie chaos.