Teatr Kalejdoskop -przedstawienia dla dzieci o tematyce: ekologia

organizator imprez: e-mail: info@teatrkalejdoskop.com, tel. 793 700 971
kierownik artystyczny: e-mail: biuro@teatrkalejdoskop.com, tel. 514 35 99 22

Tematyka spektakli: ekologia

Jak leśnik las ratował

Jak leśnik las ratował

TREŚĆ: Leśniczy dostrzega, że jego ukochany las schnie i marnieje. Pragnie zrozumieć powody takiego stanu rzeczy i znaleźć ratunek. Spotkana w lesie staruszka, której Leśnik służy pomocą, okazuje się Czarodziejką. Udziela naszemu bohaterowi cennej rady: ma dotrzeć do Krainy Kwitnących Wzgórz.

Na kraj świata

Na kraj świata

TREŚĆ: Na motywach książki Kornela Makuszyńskiego "Przyjaciel Wesołego Diabła". Historia chłopca wychowywanego przez ubogą i chorą babcię. Aby zdobyć pieniądze na lekarstwa Janek przyjmuje propozycję Czarodzieja, który ofiarowuje mu złote dukaty w zamian za służbę i posłuszeństwo

W krainie wróżek

W krainie wróżek

TREŚĆ: Ziemia bez drzew i kwiatów. Pełen brudu i smutku świat przyszłości. Gdzieś daleko istnieje jeszcze miejsce, gdzie można zobaczyć zieleń, ptaki i jasne słońce. Nasi bohaterowie znajdują na śmietniku tajemniczą księgę i mapę wskazującą drogę do rajskiej krainy gdzie wciąż jeszcze światem rządzi natura.

W królestwie Brudlandii

W królestwie Brudlandii

TREŚĆ: Król i Królowa pięknego Królestwa Brudlandii mają wszelkie powody do zmartwienia - ich kraina stała się miejscem, które omijają turyści, a jej rdzenni mieszkańcy wyjeżdżają do innych państw. A to z powodu przykrego zapachu i dziwnego spustoszenia lasów i łąk.